Medyum Nedir?

Medyum Nedir

Güncelleme:

Medyum; aslında açıklanması biraz zor bir kelime bunu anlamak için gerçek medyum nedir, medyumluk neleri içerir bu kavramların çok iyi bilinmesi gerekiyor.

Çoğunuz aslında medyum kelimesinin gerçekten ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz. Bana bu yönde yüzlerce soru geliyor. Medyumluk Türkiye’de henüz yeni bir kavram ve insanlar tarafından henüz doğru anlaşılamadı. Bu nedenle ben sizlere gerçek medyum nedir, medyumluk hizmetleri neleri kapsar bunların tamamını anlatacağım.

Bana yurt dışından ve yurt içinden yazan vatandaşlarımız için elimden geldiğince hizmetlerimi aksatmadan yardımcı olmaya gayret ediyorum. Özellikle Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Avusturya ve İsviçre’de yaşayan Türk vatandaşlarımız bana çok fazla mesaj yazıyor. Elimden geldiğinde hepinize büyü ve muska hizmetlerinde yardımcı olmaya devam ediyorum.

Medyum dediğimiz insanlar öncelikle sizin sahip olduğunuz yeteneklerin çok daha ötesinde, sizin bilemeyeceğiniz olayları bilebilme ve olaylara etki edebilme yeteneklerine sahip olan kişilerdir. Bu açıdan medyumlar gerçekten de insan üstü bir takım özellikleri sayesinde bilinmeyen şeylere ışık tutabilirler. Bu özelliklik onları diğer sıradan insanlardan ayırır.

Günümüzde maalesef kendi bakış açısının eksikliği, diğer insanların fikir ve düşüncelerine karşı duyarlılığı, gazetelerde yazılanlara, televizyonda akrabalarının ve arkadaşlarının söylediklerine göre hareket eden insanımız medyum dediğimiz kişilere yanlış bakıyorlar. Bu bakış açısı medyum diye adlandırdığımız kişilere karşı bazı yanlış düşünce ve tutumları da peşinden getiriyor.

Bir medyumu anlamak için kişinin kendi kalıplaşmış fikirlerini bir tarafa bırakarak konuya farklı bir açıdan yaklaşması gerekiyor. Ön yargı olduğu sürece insanlar gerçek olanla gerçek olmayanı maalesef ayıramıyorlar. Oysa evrendeki gerçeklik insan algısının çok daha ötesindeki boyutlarda gizlidir. Bu nedenle medyum dediğimiz insanlar hakkında yanlış fikirlerden uzaklaşmak çok daha doğru olacaktır.

Değerli kardeşlerim; günümüzde sosyal medyada gerçek medyumlar hakkında yada büyü yapan medyumlar hakkında pek çok iftiralar atılmakta ve maalesef bu yalanlara insanlar tarafından inanılmaktadır. Oysa gerçek medyumlar kendilerinde var olan güçleri insanlığın hizmetine sunarak yardıma muhtaç diğer insanların sorunlarını çözmeye çalışırlar.

Yetersiz bilgi birikimi ile yola çıkan sıradan bir kişi için medyumlara inanmak elbette kolay olmayacaktır. Ancak bu şekilde düşünen insanların her dönem olacağını kabul etmemiz gerekir. Bir toplumda eğer toplumun çoğu yanlış düşünüyorsa bu durum gerçeğin gerçekliğini değiştirmez. Güneş balçıkla sıvanmaz bu nedenle bilgisiz insanlar medyumluk hakkında ne düşünürse düşünsünler bu düşünceleri gerçek medyumları bağlamaz.

Gerçekliğin kendi vizyonu vardır bu nedenle var olan bir gerçeğe yanlış fikirlerle yaklaşmak rasyonel değildir. Günümüzde normal insanların okuma alışkanlıklarının olmayışı, gerçeği arama ihtiyaçlarının olmayışı maalesef bizi cahil bir toplum yapmıştır. Mistik konulara vakıf olmayan sıradan bir insanın medyumlara inanması elbette beklenemez. Oysa gerçeklik dediğimiz kavram tamamen algılarınızın dışında meydana gelen bir takım gizli güçlere bağlı olarak gelişmektedir.

Medyum Nedir

Elbette her meslekte olduğu gibi medyumluk hizmetlerinde de sahte medyum ve gerçek medyum kavramları gündemi meşgul etmektedir. O halde aklımıza şu soru gelmelidir:  Gerçek medyum nedir? Yada Gerçek medyum kimdir? Gerçek ile sahte olanı ayırmak için aslında çok basit bazı yöntemler vardır. Bu basit yöntem ve teknikleri kullanarak gerçek bir medyumla sahte bir medyumu birbirinden ayırmak çok kolaydır.

Aptal bir kişi, bir düşünceyi yada fikri benimsedikten sonra bu fikir yanlış bile olsa onu sert bir şekilde savunur. Ne demek istediğimi biraz daha açık söylemek istiyorum. Öncelikle size toplum tarafından empoze edilmiş olan tüm düşüncelerden kurtulmanız gerekiyor.

Çünkü çevrenizden duyduğunuz pek çok fikir aslında doğruyu temsil etmez. Bu noktadan sonra yanılgı başlar ve yanlış düşünceleri savunmaya başlayabilirsiniz.
Medyumluk son derece saygın bir iştir ve burada ki temel mesele gerçek medyum ile sahtekar medyumlar arasındaki farklı anlama meselesidir. Günümüzde sosyal medyada ve yazılı medyada medyumlar hakkında yazılan pek çok haber yer alıyor. Haber siteleri bu iş prim getirdiği için bu konuya çok meraklı oldular.

Elbette bu yapılan haberler arasında sahtekar medyumların da cezalandırılması aslında iyi bir şey. Bu şekilde sahtekar medyumlarla dürüst medyumlar bu toplum içinde ayıklanmış oluyor.

Bir kişinin medyum olduğunu anlamak için en doğru teknik bu insanla temasa geçmek ve onun sözlerinin sizin üzerinde bir etki bırakıp bırakmadığını tespit etmek olmalıdır. Zaten karşınızdaki kişi eğer gerçek bir medyum ise o zaman siz o kişiye karşı farklı bir enerji hissetmeye başlarsınız.

Bu doğal olarak gerçekleşir ve özel bir çaba göstermenize hiç gerek kalmaz. Sahtekar medyumlarla karşılaştığınızda bu kişiler sizin üzerinizde olumlu bir etki yaratamazlar. İşte gerçek olanla sahte olanı ayırt etmek için en önemli dikkat etmeniz gereken ayrıntı budur.

Büyü Yapan Medyumlar

Bir insanın düşünce ve fikirleri değişebilir yada büyü yapan medyumlar tarafından bu insan üzerinde bir etki yapılabilir. Örneğin Ankara’da ki medyumlar hakkında daha önce yazdığım şu makalemi Medyum Ankara okumanızı tavsiye ederim.

Büyü yapan medyumlardan etkilenen bir kişi, bunun için kendi iç dünyasında farkında olmadan bir iç savaş başlatır. Aslında bu bir tür savunma mücadelesidir ve yapılan büyüye karşı insan zihni savunma kalkanı oluşturur.

Bu oluşturulan savunma kalkanı kısa bir süre sonra gücünü kaybederek yapılan büyünün himayesini kabul etmeye başlar. Evrensel güçler her zaman insan zihin gücünün her zaman çok daha üstündedir ve bu güce bir insanın karşı çıkması olanaksızdır.

Büyü yapan medyumlar bu gerçeği bildikleri için eninde sonunda yaptıkları büyünün sonuç vereceğini çok iyi bilirler.

Büyü yapan medyumlar kendi içlerinde var olan ulvi güçleri kullanarak her hangi bir insanın tüm hayatını değiştirebilirler. Bu konuyu ciddiye almayanlar aranızda mutlaka çıkacaktır ancak sizin bu konulara inanmamış olmanız bu olayın gerçek olmadığını gölgeleyemez. Gizli ilimler başlı başına ilmi bir alan olup normal bir kişinin bu konuların detaylarına vakıf olması yada anlaması elbette beklenemez.

Medyumluk

Aslında medyumluk başkasının isteğini yerine getirmek için enerjiyi konsantre etme yeteneğidir diyebiliriz. Nefret yada korkunun yayılması veya sevginin yayılması için medyumluk alanındaki teknikler kullanılmaktadır. Yani her hangi bir kişinin duygu ve düşünce sistemine müdahale etmek için hatta bu kişinin fiziksel faaliyetlerine yön vermek için kullanılan pek çok medyumluk yöntemleri olduğunu söylemem gerekir.

Medyum dediğimiz bir insanın bu alanda yaptığı tüm faaliyetlerine medyumluk hizmetleri diyebiliriz. Bu konu oldukça geniş bir alana yayıldığı için pek konuyu içine alan medyumluk alanı gerçekten de günümüzde bilimin bile ilgisini çekmeye başlamıştır. Hatta günümüzde özellikle Rusya başta olmak üzere pek çok ülke medyumluk ile ilgili çok ciddi araştırmalar yapıyorlar.

Günümüzde özellikle İstanbul ilinde medyumluk hizmeti veren kişilere bakıldığında aslında bu konunun ne kadar geniş kitlelere yayıldığını görmek kolay olacaktır. İstanbul’da ki medyumluk faaliyetleri için Medyum İstanbul adlı makalemi okumanızı öneriyorum. Dünya üzerinde milyonlarca insan sorunlarını çözmek için medyumluk hizmeti veren medyumlara giderek sorunlarına çözüm arıyorlar.

Gerçek Medyum

Hissiyatı güçlü olan bireyler ruhsal olarak diğer insanlara karşı daha doğru analiz yapabilme yeteneğine sahip olan kişilerdir. Her şeyden önce gerçek medyum kimdir sorusundan önce gerçekliğin anlaşılması gerekir. Aslında bugün çoğumuz gerçekliğin ne anlama geldiğini, gerçeklik kelimesinin manasını tam olarak bilemiyoruz. Bu nedenle gerçek medyumla gerçek olmayan medyumu ayırt etmemiz biraz güç oluyor.

Bu konu tamamen kişinin içsel gelişimiyle doğrudan orantılı olarak kendisini gösterir. Yani sen kendini ruhsal olarak beslemediysen o halde seni diğer insanların kandırması kolay olacaktır. Ancak kendisini içsel olarak yetiştirmiş insanlar daha ilk temasta yada ilk görüşmede bir medyumun gerçek mi yoksa sahte bir medyum mu olduğunu hemen idrak edebilirler.

Daha önce İzmir’de faaliyet gösteren medyumlar hakkında Medyum İzmir adlı makalemi yazmıştım. Bu makalemi okuyarak bu konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Halkımız bu tür konuları çok derinlemesine bilmedikleri için maalesef çoğu zaman sahtekar medyumların sözlerine kanabiliyorlar. Bu sahtekar medyumlar yüzünden maalesef gerçek medyumlar hakkında yanlış yargılara varan insanları her yerde görmek mümkün hale gelmiştir.

Medyum Yorumları

Değerli müslüman kardeşlerim; günümüzde sosyal platformlarda paylaşılan bilgilerin çoğu gerçeği yansıtmamaktadır. Bazı sahte blog sitelerinde paylaşılan medyum yorumları çoğu zaman bu işin özünü çarpıtmak için yazılıyor. Bu şekilde medyumlara karşı karalama politikası uygulanmaya çalışılıyor.

Bunun sonucunda medyum yorumlarını okuyan okuyucular farkında olmayarak yanlış bir şekilde yönlendiriliyorlar. Bu bilgi kirliliği sayesinde ortaya çıkan manzara gerçekten de içler acısı çünkü bu sahte medyum yorumları nedeniyle bunları okuyan kişiler yanlış fikirlere kapılabiliyorlar.

Sizlerde ricam bu tür blog sitelerinde okuduğunuz her yoruma inanmayın bu yorumların çoğu kasıtlı bir şekilde sizi aldatmak için yazılıyor. Daha önce yazdığım Medyum Antalya adlı makalemi okumanızı tavsiye ediyorum. Hatta bazı kötü niyetli kişilerin sahte medyum siteleri açarak diğer medyumları karalamak için kendi sitelerinde yazdıkları sahte medyum yorumlarını da görmekteyiz.

Okuyucuyu kandırmak ve kendi sahte medyumlarına yönlendirmek için saygı değer medyumlar hakkında sahte kullanıcı yorumları yazarak insanları kandırdıklarını bilmenizi isterim.

Değerli kardeşlerim; sonuç olarak asla medyumluk alanını görmezden gelmeye çalışmayın. Medyumluk henüz kitaplarda veya derslerde bulunmayan birçok teorik bilgi ve pratik öneriler içerir. Bu konulara daha fazla zaman ayırarak medyum kelimesinin ifade ettiği gerçeği daha iyi anlayabilirsiniz.

Klasik kulaktan duyduğunuz boş bilgiler doğrultusunda medyumlar hakkında edindiğiniz yanlış bilgileri artık bir tarafa bırakmaz zorundasınız. Yanlış bilgiler size doğrunun kapısını açmaz hatta tam tersi size yanlış kaynaklara yada yanlış insanlara yönlendirir. Gerçek medyumlar hakkında yazdığım Medyum Bursa adlı yazıma bir göz atın derim.

Değerli müslüman kardeşlerim; çok uzun yıllardır sayısız kişiye yardımcı oldum. Binlerce insanın hayatını olumlu bir şekilde değiştirecek hizmetlerde bulundum. Bende destek almak isteyen kardeşlerim benimle iletişime geçebilirler.

Hizmet verdiğim ülkeler: Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, Norveç, Danimarka, Avusturya, Avustralya, Kıbrıs, İngiltere, Amerika, İsveç, Rusya, Kanada, İsviçre, Türkiye.

Değerli kardeşlerim yukarıda yazdığım ülkelerde yaşayan müslüman kardeşlerime hizmetlerimi kargo ile ulaştırıyorum. Bana ulaşmak için medyumdestek@gmail.com adresinden soru ve görüşlerinizi ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın